Kuglači Policajca - drugi u 3. ligi

NOGOMET

1.ŽNL – 16.kolo

DUGA RESA – OGULIN 1:1

Nogometaši Ogulina ostali su neporaženi i u drugom proljetnom susretu, na gostovanju u Dugoj Resi osvojili su bod igrajući protiv Duge Rese 1929 neriješeno, 1:1. Domaći su poveli već u 5.minuti, a izjednačio je Igor Cindrić u 19.minuti.

Rezultati ostalih utakmica: Ilovac – 5 Korana  5 : 2, Slunj – Zrinski-Ozalj 1 : 0, Croatia ’78 – Draganić 3 : 0, Vrlovka – Mladost  2 : 3

Nogometaši Slunja i Ilovca osvojili su bodove u danas odigranim derbi utakmicama 16. kola Prve županijske lige. Vodeći Slunjani su na svom terenu s 1:0 slavili nad Zrinskim iz Ozlja i zadržali 6 bodova prednost na vrhu ljestvice ispred Ilovca, koji je na svom igralištu nadigrao Koranu s 5:2 i učvrstio se na 2. poziciji. U dvoboju začelja u Žakanju Croatia '78 je s 3:0 bila bolja od Draganića, a Mladost iz Rečice je odnijela sva tri boda iz Kamanja pobijedivši domaću Vrlovku s 3:2.

Nogometaši Ogulina ostali su na posljednjem 10.mjestu sa 7 bodova, ispred njih je Draganić sa 9, Croatia 78 12... a i dalje vodi uvjerljivo Slunj sa 42 boda.  U idućem kolu igraju u Ogulinu u nedjelju (16,00) protiv Croatie 78.

2.ŽNL – Jug,  11.kolo

DOBRA – CETINGRAD 7:1

(Strijelci Andrej Cindrić 2, Dejan Verić, Mario Butković, Miljenko Dragičević, Miki Pavlović i Mario Pavlaković 1.

OŠTARIJE – MREŽNICA 1:4

(Alen Cazin)

Na tablici vodi Josipdol sa 20 bodova, Dobra 17, Oštarije 13, Mrežnica 11, Cetingrad 1.

12.kolo: Mržnica – Cetingrad, Josipdol – Dobra, slobodne Oštarije.

MLADI:

Kv.ŽNL, pioniri: Slunj – Ogulin 3:2 (Dominik Domitrović i Nikica Velić 1)

Kv.ŽNL, ml.pioniri: Slunj – Ogulin 2:0

1.ŽNL limači: Vatrogasac – Ogulin 0:5 (Josip Sabo 2, Stipe Mihaljević, Mario Salopek i David Kolić 1)

Juniori, Kup utakmica: Josipdol – Mladost 2:0.

RUKOMET

3.HRL zapad, 10.kolo

OGULIN- UMAG 2 31:35 (15-19)

U nedjelju je u Ogulinu odigrana utakmica 10. kola 3.HRL-zapad-žene, između rukometašica Ogulina i Umaga II. Utakmica je bila vrlo zanimljiva, dinamična i puna preokreta, gdje  je prednost prelazila čas na jednu čas na drugu stranu, da bi se na poluvreme otišlo vodstvom gostujuće ekipe Umaga sa 19:15. Početkom 2. poluvremena Ogulinke stižu rezultat i prelaze u vodstvo, no pomalo nervozne sa puno grešaka i promašenih zicera te nekoliko sedmeraca jako grubom igrom gošći u nekoliko navrata naše djevojke padaju u zadnje 2 minute i gube utakmicu.

Ogulin: Marija Gračanin, Ivona Gračanin13, Nikolina Brozović11, Katarina Drašković 3, Matea Brozović 2, Ana Hasan 1, Josipa Brozović 1, Sandra Bokulić, Tina Rebrović, Dragana Vujnović, Natalija Solo, Lucija Herman.

U idućem kolu rukometašice Ogulina gostuju u Rijeci kod Liburnije.

1.HRL Djevojčice 2002, 8.kolo

KARLOVAC – OGULIN 19:8

U nedjelju su djevojčice ŽRK Ogulin odigrale utakmicu posljednjeg 8.kola 1. HRL godišta 2002. u Karlovcu i izgubile sa 19:8. Na kraju prvenstva naše djevojčice su osvojile posljednje mjesto, ponajviše zbog toga što većinu ekipe čine igračice po 2-3 godine mlađe od konkurencije.

Za ekipu Ogulina igrale su Tea Stipetić, Sandra Bokulić, Ana Hasan, Iris Blašković, Idora Magdić, Lana Luketić, Dragana Vujnović, Lucija Barišić, Antonela Glogovski, Dorotea Stipetić ,Lucija Herman.

Županijska liga u mini-rukometu

Djevojčice ŽRK "Ogulin" u mini rukometu i dalje nastavljaju pobjednički niz. Nakon osvojenog turnira u Čavlima, danas se igralo treće i četvrto kolo županijske lige u mini rukometu i ostvarile uvjerljive pobjede u četiri utakmice.

ŽRK Ogulin djevojčice r.2007. godine - RK Ogulin dječaci r.2008. godine 37:5;

ŽRK Ogulin djevojčice r. 2008. godine - RŠK Karlovac dječaci r. 2009 godine 24:4;

RŠK Karlovac djevojčice r. 2006. godine - ŽRK Ogulin djevojčice r. 2007 godine 11:16: RK Ogulin dječaci r. 2008. godine - ŽRK Ogulin djevojčice r. 2008. godine - 2 :21.

Naše najmlađe rukometašice do sada imaju sve pobjede i nadamo se da će tako uvjerljivo nastaviti pobjednički niz i u slijedećem kolu koje se igra 30.04.2017.

3.HRL zapad muški, 21.kolo

UMAG II – OGULIN 28:22

Rukometaši Ogulina u subotu, 25.ožujka u Umagu su odigrali prvenstvenu utakmicu 21.kola 3. Hrvatske rukometne lige protiv neugodne momčadi Umaga 2. Utakmica se je igrala u ranim jutarnjim satima i od prve minute nagovijestila je muke po rukometaše Ogulina. Naime, rukometaši Ogulina otišli su u Umag u nešto oslabljenom sastavu koji se je hrabro opirao čvrstim domaćinima među kojima veći broj igrača igra 1. Hrvatsku rukometnu ligu, a u kojoj Umag drži prvu poziciju. Usprkos nekompletnosti veći dio utakmice protekao je u izjednačenom ritmu, a mladi rukometaši Ogulina imali su je priliku prelomiti u nekoliko navrata. Nažalost, nije im pošlo za rukom radi sjajnog golmana Umaga  koji je obranio više od deset čistih „zicera“ koji su u konačnici i presudili pobjednika. Pobjedu je zasluženo odnio domaćin pobijedivši 28:22.

Golove su postigli: Patrik Kaldi 7, Toni Puškarić 6, David Stipetić 4, Luka Turković 2, Antonio Drašković 2 te Mateo Kolaković 1. Igrao je Alen Stipetić, a golmansku potporu dali su Josip Vučić i David Kučinić.

Priliku za popravni rukometaši Ogulina imaju u nedjelju pred svojom publikom kad dočekuju prvoplasiranu momčad Buzet 2.

2. HRL Središte - Dječaci A (2004-2005)

OGULIN – KARLOVAC II 37:22

Dječaci A odigrali su 3.kolo play offa za prvaka 2.HRLDA protiv vršnjaka iz Karlovca 2. U nimalo neizvjesnoj utakmici mladi rukometaši Ogulina od prve do zadnje minute kontrolirali su je u potpunosti te visoko pobjedili rezultatom 37:22. U tri odigrane utakmice play off-a Dječaci A s dvije pobjede i jednim porazom su u samom vrhu, a sljedeće kolo igraju protiv neugodne momčadi Petrinje. Protiv Karlovca 2 su igrali: Relja Kojčin 12, Filip Cipek 10, Karlo Magdić 4, Denis Stipetić 4, Karlo Benić 3, Aleksandar Dragić 2, Dražen Grgurić 1 i Petar Lipošćak 1. Igrali su još: Tomislav Mateša, Mihael Vučić, Karlo Francetić, Antonio Puškarić, Mateo Blašković, Andrej Brozović, Vito Perković i Šimun Sabljak.

Županijska liga u mini rukometu

Mini rukometaši Ogulina u 4 starosne kategorije igrali su u Karlovcu,  2.kolo županijske lige u mini rukometu. Preko 35 mini rukometaša iz RK Ogulina ubilježilo je pobjede i poraze u sve 4 kategorije. Nekima su ovo bile prve mini rukometne natjecateljske minute u kojima im osmijeh nije silazio s lica te je to najveća vrednota ovog natjecanja. Svaka starosna kategorija odigrala je 3 utakmice protiv protivnika iz Karlovačke županije i s nestrpljenjem iščekuju novo kolo natjecanja u travnju.

KOŠARKA

B1 liga, 17.kolo

SISAK – OGULIN 63:82

(19:13, 18:19, 20:28, 6:22)

Košarkaši Ogulina odigrali su u Sisku utakmicu 17.kola B lige centar protiv 5-plasirane momčadi Siska i nakon odlične igre u završnici pobijedili su sa 82:63.

Ogulin: Miljan Vorkapić 28, Davorin Rupčić 21, Marko Francetić 13, Tin Stošić 6, Sven Salopek 6, Matej Blašković 4, Mario Bekavac 3, Rikard Polić 1, Milan Jovetić 0, Filip Cindrić 0, Petar Marincel 0, Marijan Brozović 0.

Košarkaši Ogulina sada su na  7.mjestu sa 6 pobjeda i 11 poraza, a u sljedećem posljednjem kolu igraju u Ogulinu protiv 8-plasirane Petrinje.

2.juniorska liga zapad, 13.kolo

Nakon 13.kola juniori Ogulina su i dalje na 2.mjestu sa 10 pobjeda i 2 poraza, a u 14.kolu igraju u Ogulinu protiv 4-plasirane Fortune iz Zagreba.

3. Mlađekadetska liga, 7.kolo

OGULIN – CIBONA II 55:86

Mlađi kadeti su odigrali jako dobru partiju protiv Cibone, tokom prve ¾ bili su potpuno ravnopravan protivnik. Na poluvrijeme smo otišli sa minimalnim zaostatkom 33-35, tek polovicom ¾ su naši dečki pali. Isplivali su naši problemi sa dodavanjima, manjkom kretanja bez lopte, i još neke sitnice uz to smo imali i mali hendikep izostanak Leona Vidakovića zbog ozljede, te se u nastavku ozljedio Ivan Vidaković pa smo izgubili na skoku dosta. Pred kraj smo ostali i bez našeg prvog strijelca Bikića. Tako da smo u nastavku imali problema u napadu no nismo se predali, borili smo se, ipak je to bilo previše da bi bili ravnopravni. Treba naglasiti da se vidi veliki napredak u našoj igri i ako ovako nastavimo možemo se nadati i vjerovati da kroz godinu, dvije opet prvoligašima u Ogulinu u kadetskoj kategoriji. Napredujemo iz utakmice u utakmicu, možda ne brzo koliko bi dečki željeli ali treba biti strpljiv, raditi naporno i biće rezultati sve bolji.

Igrali su: Bikić 24, Benić 19, I. Vidaković 2, Gerovac 2, Hudurović 2, Kučinić 3, Marković 2, Puškarić, Bulat, Pauković, Došen, Hasan, Marjanović

Nakon ligaške utakmice odigrali smo 3×20 minuta sa prijateljima iz Crikvenice, rezultat je bio u drugom planu, pokušali smo što više prilike dat igračima koji manje igraju i onima koji još nisu igrali. Uz navedene u ligaškoj utakmici nastupili su: Marko Šlat, Luka Štimac, Borislav Bratanić, Fran

MLAKA - OBRTNIK 1:7 (3222:3344)

Obrtnik: Josip Sušanj 544, Mate Sušanj 589, Zlatko Vuković 516, M.Magdić 577, M.Stipetić 278+I.Stipetić 275, Kolić 565

Konačna tablica: 1.Istra 30, 10.Obrtnik 17...

3.HKL Zapad, Ogulin-Lika, 18.kolo

ŽELJEZNIČAR – RAKOVICA 1:7 (3139:3293)

Željezničar br.: D.Poljak 489, Ostović 519, Puškarić 527, N.Birač 512, Herman 522, Vučić 557.

Kuglači Rakovice - prvaci 3.lige

KLEK II – POLICAJAC 2:6 (3158:3244)

Klek II: Benović 499, Tom.Stipetić 236 +E.Graovac 243, Z.Magdić 518, Mazor 588, Štrk 560, M.Cindrić 514

Policajac: Pavlaković 555, Bajt 532, Marković 556, Hečimović 540, M.Birač 528, Z.Neralić 533.

EUPHORIA – POŠTAR 4:4 (3270:3303)

Euphoria: H.Kurelac 542, Ž.Neralić 566, D.Ćuk 534, D.Cindrić 161+M.Kurelac 352, Sopek 561, I.Brozović 554.

Poštar: Nikola Neralić 573, D.Stipetić 521, G.Lovrić 550, Šlat 257+ Ivanković 246, Salopek 567, K.Lovrić 589.

Konačna tablica: 1. Rakovica, Policajac 24, 4. Poštar 17,  6. Euphoria 11, 7.Klek II 10, 8.Željezničar br. 10

STOLNI TENIS

1.HSTL- zapad, 10.kolo

Na tablici I. HSTL – zapad nakon odigranog 10. kola stolnotenisačice Kleka zauzimaju posljednje 8. mjesto.

U slijedećem 11. kolu I. HSTL - zapad stolnotenisačice Kleka su slobodne.

3. HSTL- regija srednja Hrvatska, 10.kolo

STK Klek od 11 klubova zauzima 8. mjesto s osvojenih 22 boda , te omjerom 6 pobjeda, 10 poraza.

U slijedećem 11. kolu III. HSTL – regija srednja Hrvatska stolnotenisači Kleka dočekuju STK Zabok II, a zatim dočekuju i stolnotenisače iz Krapine, odnosno STK Zagorec – mladi

ODBOJKA

U organizaciji Odbojkaškog saveza Karlovačke županije u dugoreškoj dvorani OŠ Vladimira Nazora danas je održano prvenstvo županijskih klubova u maloj odbojci. Buduće odbojkašice pokazale su puno odličnih poteza, ali i ljubavi prema odbojci i volje za bavljenje sportom, što je u konačnici i najvažnije u toj dobi.

Na kraju, nakon izjednačenih utakmica prvo mjesto zasluženo je pripalo djevojčicama ŽOK Karlovca ispred dugoreškog Plavog zmaja. Treće su odbojkašice Ogulina, a četvrto mjesto pripalo je drugoj dugoreškoj ekipi – Mladosti.

Uz odličja i priznanja, sve mlade odbojkašice dobile su i narcise, čime se županijski odbojkaški savez priključio humanitarnoj akciji za prevenciju i rano otkrivanje raka dojke.