NK Ogulin - NK ILOVAC 2:2

NOGOMET

1.ŽNL – 20.kolo

OGULIN – ILOVAC 2:2

.              Nogometaši Ogulina ugostili su u 20.kolu 1.ŽNL momčad  2-plasiranog karlovačkog Ilovca. Već u prvim minutama Ogulin je poveo golom Marka Puškarića, no samo 5-6 minuta kasnije gosti su izjednačili. Krajem poluvremena Ilovac je poveo sa 2:1 drugim golom Kovačića i sa tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku utakmice nogometaši Ogulina bili su bolji i agresivniji, što je rezultiralo izjednačenjem u 63.minuti, opet je strijelac bio Marko Puškarić, koji se probio po lijevoj strani sve do gola, te efektno svaladao vratara Ilovca. Ko kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa su nogometaši Ogulina na kraju osvojili novi bod u borbi za opstanak u 1.ŽNL.

U vrlo zanimljivom 20. kolu Prve županijske lige vodeći Slunj 'prošetao' se Kamanjem, do ovog kola drugoplasirana Korana 'pala' je u Žakanju, Ilovac je uzeo bod u Ogulinu, a Zrinski Ozalj izvukao sva tri u Draganiću.

Prvoplasirani Slunjani slavili su u Kamanju s uvjerljivih 4:0 nad Vrlovkom i sedam kola prije kraja sezone još povećali svoju prednost na vrhu ljestvice. Do ovog kola drugoplasirana Korana s 1:0 je poražena u Žakanju od Croatije '78 pa je Ilovac, koji je osvojio bod u Ogulinu odigravši 2:2 s domaćim Ogulinom, ponovo preuzeo 2. poziciju. Zrinski Ozalj je u Draganiću kod posljednjeplasiranog domaćina gubio s 3:1, ali je do kraja dvoboja uspio preokrenuti na 4:3 i primaknuti se Ilovcu i Korani na samo 2 boda zaostatka. Duga Resa 1929 je na svom stadionu s visokih 7:0 nadigrala Mladost iz Rečice.

Nogometaši Ogulina i dalje su deveti sa 11 bodova, a u idućem 21.kolu igraju u Karlovcu na Turnju protiv 3-plasirane Korane.

2.ŽNL – Jug,  15.kolo

DOBRA – MREŽNICA 2:1

(Dejan Verić i Nikola Puškarić)

JOSIPDOL – OŠTARIJE 5:1

(/Alen Cazin)

U derbiju 15. kola skupine Jug Druge županijske lige vodeći Josipdol je na svom terenu s 5:1 pobijedio do ovog kola drugoplasirane Oštarije pa se Dobra iz Svetog Petra, 2:1 domaćom pobjedom nad Mrežnicom, ponovo vratila na 2. mjesto. Slobodan je bio posljednjeplasirani Cetingrad.

Na tablici i dalje vodi Josipdol sa 28 bodova, Dobra je opet druga sa 21 bodom, a Oštarije su treće sa 19  bodova.

MLADI:

Juniori, 1.ŽNL, 13.kolo: Duga Resa – Oguli 4:0 (8.Ogulin 13).

Kup, 2.kolo: Ogulin – Josipdol 4:3 (Robert Paušić 2, Neven Božičević i Karlo Magdić 1/ Antonio Muhar, Ivan Pavličić i Antonio Juričić 1)

Juniori, 2.ŽNL, 12.kolo: Josipdol – Mladost 4:1 (Filip Pavlić)  (4.Mladost 15)

Kv.ŽNL, pioniri, 14.kolo: Ogulin – D.Resa 2:1 (Dominik Domitrović i Daniel Ceranić 1) (7. Ogulin 13)

Pioniri, 1.ŽNL, 11.kolo: Dobra - slobodni (4.Dobra 13)

Pioniri, 2.ŽNL, 11.kolo: Oštarije – Vojnić 1:1 (Alen Mance)

Kv.ŽNL, ml.pioniri, 13.kolo: Ogulin – D.Resa 0:3 (6.Ogulin 13)

Ml.pioniri, 1.ŽNL, 13.kolo: Dobra – 4 rijeke 7:0 (Mate Cindrić, Filip Turković, Marino Turković 2, Mateo Brozović 1) (2.Dobra 29)

1.ŽNL limači, 15.kolo: Ogulin – Mostanje 3:0 (Stipe Mihalić 2, Josip Sabo 1) (3.Ogulin 23)

2.ŽNL limači, 13.kolo: Korana - Ogulin II  2:2(Robert Sabljak i Iva Salopek), Dobra – 4 rijeke 1:0 (Vedran Kratofil)

RUKOMET

3.HRL zapad, 13.kolo

OGULIN – LIBURNIJA 28:35 (11:19)

Rukometašice Ogulina ugostile su u 13.kolu 3.HRL zapad u subotu ekipu Liburnije iz Matulja, i na kraju izgubile sa 35:28. Utakmicu su gošće riješile u svoju korist već u 1.poluvremenu koje su dobile sa 19:11. Za Ogulin su igrale Marija  Gračanin, Anđela Kučinić 1, Tina  Rebrović, Ana  Hasan 5, Matea  Brozović 3, Sandra  Bokulić 3, Ivona Gračanin 11, Katarina Drašković, Josipa Brozović, Ema  Hasan 3, Natalija  Solo 1, Lucija Herman, trener Dražen   Cindrić

Slijedeće zadnje kolo igra se u Puli protiv Arene 29/30.04.2017.

3.HRL zapad, 24.kolo

OGULIN – CRIKVENICA II 41:24

Rukometaši Ogulina u nedjelju, 23.travnja u sportskoj dvorani Ogulin odigrali su prvenstvenu utakmicu 24.kola 3.HRL-zapad protiv Crikvenice 2. Po samom završetku imali su razloga zapjevati jer su posljednju domaću utakmicu ove sezone završili pobjedonosno 41:24.

U prvih 30 minuta utakmice ogulinski rukometaši igrali su pod kočnicom otišavši u svlačionicu sa svega 4 gola prednosti. U nastavku rastčanija, poletnija i učinkovitija momčad koja je snažnom dubokom obranom i efikasnim protunapadima završila utakmicu sa visokih 17 golova prednosti. Posljednja domaća utakmica momčadi koja je iz utakmice u utakmicu privlačila sve veći broj posjetitelja jasno je dala do znanja da su rukometaši Ogulina prirasli srcu svim njihovim navijačima. Po samom završetku roditelji i igrači nastavili su druženje do kasnih večernih sati evocirajući uspomene na jednu sjajnu rukometnu generaciju u gradu podno Kleka koja traje već godinama.

U utakmici protiv Crikvenice 2 golove su postigli: Patrik Kaldi 11, Filip Gašparović 9, Antonio Drašković 7, Toni Puškarić 4,David Stipetić 4, Luka Turković 3, Tin Ivan Brozović 2, Filip Francetić 1. Igrali su još: Alen Stipetić i Mateo Kolaković.Fantastičan golmanski učinak imao je ponovno Josip Vučić uz snažnu potporu ostalih golmana Davida Kučinića i Josipa Vučića.

Dva kola prije kraja prvenstva rukometaši Ogulina pušu za vrat vodećem Buzetu 2 učvrstivši se u samom vrhu.

2. HRL Središte - Dječaci A (2004-2005)

OGULIN – MAKSIMIR PASTELA 28:24

U sportskoj dvorani Ogulin u subotu,22.travnja 2017 odigrana je utakmica  7. kola za prvaka 2.HRLDA. Mladi rukometaši Ogulina rođeni 2004. godine pobijedili su vršnjake iz Maksimir Pastele 28:24 . Prvi dio utakmice prošao je u dosta izjednačenom ritmu koji je kod naših rukometaša završavao s nekontroliranim šutevima prema golu. U drugom djelu utakmice rukometaši Ogulina učvrstili su obranu te ubrzali napad nanijevši protivniku oprvi poraz u doigravanju. Ovom pobjedom dječaci Rukometnog kluba Ogulin dva kola prije završetka prvenstva ponovno su u samom vrhu, a sljedeću utakmicu igraju u Karlovcu protiv istoimenih protivnika.

Golove su postigli: Relja Kojčin 12, Denis Stipetić 8, Karlo Benić 4, Filip Cipek 2, Petar Lipošćak1 i Karlo Magdić 1. Igrali su još Tomislav Mateša, Andrej Brozović, Mateo Blašković, Vito Peković i Šimun Sabljak.

KOŠARKA

2.juniorska liga zapad, 17.kolo

MLADOST – OGULIN 56:67

(14:13, 12:23, 12:11, 18:20)

Juniori KK Ogulin nastavili su s odličnim igrama u prvenstvu 2.lige zapad, u 17.kolu pobijedili su u Zagrebu vršnjake domaće Mladosti sa 67:56.

Utakmicu smo započeli dobro, no onda nagli pad u igri i domaći odlaze na 10-4. Nakon time outa malo smo se posložili pa do kraja 1/4 smanjujemo na 14-13. U slijedećih 10 minuta puno bolja igra kako u obrani tako i u napadu te pravimo seriju 15-3. Da bi do kraja i na poluvrijeme otišli sa +10. Drugo poluvrijeme je ostalu u pokušajima domaćih da se približe, pokušaju presingom i zonskom obranom da nam poremete ritam u dva navrata su spustili prednost na -4 ali svaki put smo se dobro snašli i dobro odgovorili. 5 min do kraja je sve riješeno pri rezultatu 61-45. Iako je to puno do kraja ali osjetilo se da domaći ne vjeruju u preokret više.

Ogulin: Tin Stošić 19, Mario Bekavac 11, Rikard Polić 11, Petar Marincel 7, Filip Cindrić 7, Matej Blašković 6, Petar Angelov 4, Andrej Cindrić 2, Lovro Božičević 0, Zlatimir Kosanović 0.

Nakon 17.kola juniori KK Ogulin su sa utakmicom manje na 3.mjestu sa 13 pobjeda i 3 poraza, a u posljednjem  18.kolu igraju u Ogulinu protiv 2-plasirane zagrebačke momčadi Bosco.

Prvenstvo Hrvatske do 18 godina, Đakovo 2017

Juniorke, 1. kolo: Martina Bokulić - Matea Mamić (DAL) 2:6 1:6, Franka Antonia Sindičić - Antea Mandić (Ragusa) 6:7(5) 7:5 1:6

Juniori, 1. kolo:  Ivan Karlo Ban - Karlo Suevich (Chromos)- 6:2 0:6 3:6

ZABA Memorijal Viktora Grilla, međunarodni turnir do 14 godina, Zagreb

Juniorke, 1.kolo: Dora Sindičić - Pia Marija Rebec (SLO) 2:6 2:6

Juniori, 1. kolo. Roko Stipetić - Maj Premzl (SLO) 3:6 6:0 6:1

2. kolo: Roko Stipetić - Aleksa Krivokapić (MNE) 2:6 1:6

Parovi, 1.kolo:  Stipetić(CRO)/Majcan(CRO) - Ademović(BiH) /Karahodza(GER) 6:2 7:6(5)

OP Samobora do 12 godina IV rang, Samobor 2017

Kvalifikacije su igrane po Round Robin sistemu, Od tenisača TK Ogulin, ulazak u glavni turnir kod dječaka izborili su: Dorian Salopek, Luka Neralić, Kristijan Kolić, Anton Stipetić. Vanja Paskaš se nije uspio kvalificirati. Od djevojčica plasman u glavni turnir je izborila Tena Magdić, a nije se kvalificirala Nika Mrzljak. Čestitka svima i sretno sutra u glavnom turniru.

Djevojčice, 1. kolo: Tena Magdić - Nika Sikirica (TSP)  6:3 6:0

2. kolo: Tena Magdić(OG) - Lorena Tomić(MLA)

Dječaci, 1. kolo: Dorian Salopek - Erik Šagovac (PON) 6:1 6:1, Kristijan Kolić - Vito Cerezin (ZGI) 6:2 7:5, Luka Neralić - Jurica Jamić (MOV) 4:6 6:7(4), Anton Stipetić - Noa Viduka (HRJ) 6:4 5:7 3:6

2. kolo: Dorian Salopek - Kristijan Kolić 6:1 6:0

¼ finale:  Dorian Salopek - Maks Ivan Horvatić (PON) 6:3 6:4

1/2 finale:Dorian Salopek - Vilim Karačić (TER) 6:3 6:1

finale: Dorian Salopek - Antonio Voljavec (PON) 7:5 6:4

KUGLANJE

Nove reprezentativke iz ŽKK Ogulin

Hrvatski kuglački savez organizirao je ogledne pripreme potencijalnih kandidata reprezentacije za Svjetsko prvenstvo u njemačkom gradu Dettenheimu, koje su održane u Ozlju od utorka do petka. Na ove pripreme pozvane su bile i četiri igračice ŽKK Ogulin, i to mlađe juniorke Ivana Neralić, Venesa Bogdanović i Anamarija Grdić, te kadetkinja Patricija Gočen. Ivana, Venesa i Anamarija uspjele su se odličnim rezultatima plasirati među 6 igračica Hrvatske reprezentacije koje će nastupiti na Svjetskom prvenstvu, dok to nije uspjelo Patriciji Gočen. Nove tri ogulinske reprezentativke već danas su dobile poziv na završne pripreme koje će se održati u Ozlju od 1.do 6.svibnja.

Završnica Kupa Hrvatske, osmina finala

OGULIN – ISTRA 1:7 (3155:3272)

U subotu su se igrale utakmice završnice Kupa Hrvatske, a među 16 najboljih plasirale su se i kuglačice Ogulina. One u žrijebu nisu imale previše sreće, izvukle su jednu od najboljih hrvatskih prvoligašica, ekipu Istre iz Poreča. Prema očekivanju, Porečanke su uvjerljivo pobijedile sa 7:1 (3155:3372), a Ogulinke mogu biti zadovoljne ulaskom u samu završnicu Kupa, nakon osvajanja kupa Karlovačke županije i Regije Zapad.

Ogulin: Ivana Neralić 542, Venesa Bogdanović 538, Ana Karas 531, Barbara Žilić 509, Branka Neralić 548, Anamarija Grdić 487.

Inače, kuglana Klek bila je domaćin još jednoj utakmici završnice Kupa Hrvatske, prvakinje Hrvatske ŽKK Zagreb pobijedile su Rijeku sa 6:2 (3378:3261). U Vrbovskom su igrale domaće kuglačice  protiv zagrebačkog Admirala, a Admiral je pobijedio sa 5,5:2,5 (3227:3197). Pored svega, susretima Kupa u ogulinskoj kuglani bio je nazočan i predsjednik Hrvatskog kuglačkog saveza Tonči Mikac, koji je uručio kuglačicama Zagreba pehar i medalje za osvojeno 1.mjesto u 1.HKL, te pehar i medalje igračicama Istre iz Poreča za 3.osvojeno mjesto u prvenstvu. Također, posebne plakete dobile su najbolja igračica 1.lige Nataša Ravnić Gašparini, i druga najbolja igračica 1.lige Marijana Liović, obje iz porečke Istre, te Ivana Neralić izŽKK Ogulin kao druga igračica prvenstva 2.lige zapad.

TAEKWONDO

TKD Ogulin je dana 22.4.2017. godine nastupio na  međunarodnom turniru „Bistra open 2017“ u Zagrebu na kojem je nastupilo oko 140  takmičara iz 33 kluba i 4 države u disciplini sportska borba za mlađe kadete, kadete, juniore.

Za TKD Ogulin su nastupili u sportskoj borbi: ml.kadet Ivan Luketić, kategorija -36 kg izgubio  je u polufinalnoj borbi i osvojio je 3.mjesto odnosno brončanu medalju; ml.kadet Antonijo Šnajder, kategorija -30 kg izgubio je u četvrtfinalnoj borbi; ml.kadet Josip Šnajder, kategorija -39 kg izgubio  je u polufinalnoj borbi i osvojio je 3.mjesto odnosno brončanu medalju; junior Denis Ivošević pobijedio je u finalnoj borbi i osvojio je 1.mjesto odnosno zlatnu medalju.

Sa osvojenom 1 zlatnom i 3 brončane TKD "Ogulin" je u ukupnom poretku zauzeo  27.mjesto od 33 kluba.